Přicházející červenec s sebou přináší vytoužené ovoce. Zatímco dosud práce na zahradě neubývala a stále jste se dřeli, v červenci už se rodí úroda a přichází sklizeň. Zahrada v červenci si ale zaslouží nové nápady, které doporučujeme realizovat pro podzimní sezónu. Nyní se v červenci rozhlédněte po své zahradě a udělejte drobné úpravy, za které vám zahrada poděkuje.

Okrasné květiny lehce přihnojte

Květiny na zahradě už rostou a okouzlují svou krásou. Růst je stál mnoho sil, proto doporučujeme okrasné květiny lehce přihnojit, ideálně hnojivem přímo určeným pro daný typ květiny. Okrasné květiny ocení především fosfor a draslík. Vhodná jsou organická hnojiva s postupným uvolňováním. Dopřejete tak květinám novou sílu do dalšího růstu.

Péče o jahodníky a nové záhony

Je těsně po sklizni jahod a pokud máte jahodníky, které budou plodit i další rok, musíte jim dopřát potřebnou péči. Přebytečné výhony jahodníků odstřihněte, budou se vám k tomu hodit kvalitní zahradní nůžky. Stejně tak odstraňte všechny části jahodníku, které jsou napadeny nějakou chorobou. Jahodník zároveň přihnojte, ideálně přímo hnojivem na jahody. Po přihnojení jahodník důkladně zalijte.

Pokud chcete vysadit nové jahodníky, je červenec ideální doba. Když v červenci vysadíte sazenice jahod, stihnou do zimy na stanovišti zesílit, aby přečkaly zimu a neohrozily je přicházející mrazy. Vhodné jsou sazenice s dostatečným kořenovým balem, to urychlí jejich zakořenění a zesílení v novém záhonu. Ideálně vysaďte jahody hned ráno, kdy je ještě mírné slunce.

 

péče o jahodníky

TIP: Nechcete přesazovat jahodníky každý rok? Vyzkoušejte stáleplodící jahodník a užijete si plody dvakrát ročně.  

Postarejte se o ovocné stromy

Některé ovocné stromy se v červenci právě chystají na svou sezónu, jiné zase už plodí ovoce. Ovocné stromy hlídejte především v suchém počasí, protože v parných dnech potřebují dostatek vláhy. Nebojte se ovocný strom pořádně zalít, nepřelejete ho. Totéž u ovocných stromů v květináči. Používejte ideálně dešťovou vodu. Nic nepokazíte, pokud půdu okolo kmene zamulčujete, aby tak rychle nevysychala.

Vysejte zeleninu

Připravte se na novou podzimní sezónu. Vysejte v červenci například letní saláty, čínské zelí nebo třeba špenát. Dobře ale poroste také mrkev. Zkrátka se zaměřte na listovou zeleninu, která je ideální na podzimní sezónu. Nezapomeňte zelenině dopřávat pravidelnou a dostatečnou zálivku. 

Pozornost si zaslouží také růže

Prohlédněte pozorně růže a hlídejte je, jestli je nenapadly mšice. Pokud ano, odstraňte je a růže ošetřete ochranným postřikem proti mšicím. Zároveň je důležité růže pravidelně okopávat, protože mají rády provzdušněnou půdu. Doporučujeme motyku s větším nástavcem. Ideální je růžím také dopřát kvalitní výživu, tedy hnojivo pro růže.

Růže