Rady a tipy

Přinášíme Vám tipy a doporučení, jaké rostliny a v jakém období sázet a jak se nejlépe podle ročního období postarat o Vaši zahradu.

Pro ty z Vás, kteří nemáte příliš zkušeností s pěstováním okrasných a ovocných rostlin, poskytujeme základní rady, abyste bez větší námahy dosáhli na Vaše první pěstitelské úspěchy. S důvěrou se na nás také kdykoliv telefonicky nebo emailem obraťte.

Výběr, péče a výsadba ovocných stromů

Jak správně vysazovat ovocné stromky, aby se dobře ujmuly  a jaké stromy vybrat ? Kdy je nejvhodnější doba k sázení ovocných stromků ? 

Stříhání a tvarování živých plotů a jehličnanů

Možná se vám zdá, že léto je obdobím, kdy na zahradě není žádná práce. Ovšem jak ví každý zkušený zahradník, na zahradě je práce vždy. Zrovna v létě je ideální čas na tvarování a zastřihování jehličnanů, abyste z nich udělali nejkrásnější jehličnany široko daleko. Samozřejmě se s tím pojí také stříhání živých plotů. Víte, kdy stříhat jehličnany a jak tvarovat živé ploty? Právě na to vám přinášíme odpověď.

Jak se starat o ovocné stromy? Přinášíme 5 unikátních tipů

Ovocné stromy jsou krásné a zároveň velmi užitečné, protože plodí lahodné ovoce. Někdy nám ale na zahradě nastraží překážky, se kterými si nemusíme vědět rady. Ano, po většinu svého života ovocné stromy na zahradě rostou bez povšimnutí, bez vaší pomoci, ale čas od času pomoc potřebují. Proto jsme si pro vás připravili několik rad, jak se starat o ovocné stromy.

Přezimující škůdci na ovocných a okrasných dřevinách

Únor, to je měsíc, kdy se pomalu všechno probouzí a tak nastává ten pravý čas, vrhnout se na přezimující škůdce. Máme pro Vás ty přesné rady.

Zahrada v červenci: podívejte se, na co nezapomenout

Přicházející červenec s sebou přináší vytoužené ovoce. Zatímco dosud práce na zahradě neubývala a stále jste se dřeli, v červenci už se rodí úroda a přichází sklizeň.

Jak pěstovat některé oblíbené letničky a balkonovky?

Sezóna letniček a balkonovek už začala, máte i vy vysazené balkonovky do truhlíků?

Jak správně vybrat substrát vhodný pro vaše rostliny?

Možná si myslíte, že na výběru správného substrátu vůbec nic není. Jenže výběr vhodného substrátu pro rostlinu vyžaduje alespoň minimální znalosti.

Návod na pěstování růží: podívejte se, jak vypěstovat krásné růže i v květináči

Růže jsou jedny z nejstarších pěstovaných rostlin. Přesto se ale často dopouštíme chyb v jejich pěstování, které jsou zbytečné.

Skalničky a trvalky: které pěstovat na slunci, a které naopak do stínu?

Sezóna skalniček a trvalek se pomalu blíží s přicházejícím jarem. Plánujete si vytvořit na letošní rok novou skalku? Nakupte u nás kvalitní zdravé skalničky a trvalky, které krásně rozzáří vaši zahradu všemi barvami.

Jahody, maliny, ostružiny a další drobné ovoce na vaši zahradu
Živé ploty jsou neustále hitem moderních zahrad

Živý plot může být chloubou vašeho domu. Nic nevypadá lépe, než udržovaný krásný živý plot. Jenže ten samozřejmě vyžaduje mnohem větší péči, než klasický dřevěný nebo pletivo. Ale věřte, že se vyplatí.

Perská růže: divoká orientální kráska, která se stane chloubou vaší zahradní architektury a propůjčí jí nádech Orientu

Ne nadarmo byla právě Persie zemí růží. Věděli jste například, že růže byla v Persii symbolem božství? Při slavnostech se používala růžová voda, parfémy a vonné oleje vyrobené právě z růží.