Rady a tipy

Přinášíme Vám tipy a doporučení, jaké rostliny a v jakém období sázet a jak se nejlépe podle ročního období postarat o Vaši zahradu.

Pro ty z Vás, kteří nemáte příliš zkušeností s pěstováním okrasných a ovocných rostlin, poskytujeme základní rady, abyste bez větší námahy dosáhli na Vaše první pěstitelské úspěchy. S důvěrou se na nás také kdykoliv telefonicky nebo emailem obraťte.

Jak stříhat ovocné stromy?

Sázení ovocných stromků už máte za sebou. Teď už máte urostlý strom a víte, že aby prosperoval a vy jste mohli sklízet slaďoučkou úrodu, je třeba ho zastřihovat. Co ale možná nevíte, je jak stříhat ovocné stromky správně. Přinášíme vám jednoduchý návod, díky kterému to zvládne i “zahrádkářský začátečník”.

Nenáročné trvalky na zahradu

Rádi byste měli krásně rozkvetlou zahradu nebo jen parapet, ale rostlinám nechcete věnovat příliš času a energie? Máme pro vás pár tipů na trvalky, které se postarají o nádherné okolí vašeho domu, a to s minimem vašeho úsilí.

Jak sázet ovocné stromky?

Máte zahrádku a chcete se dozvědět, jak sázet ovocné stromky tak, abyste mohli doslova sklízet plody vaší práce a úsilí? Pojďme se podívat na jednoduchý návod, díky němuž to zvládne i úplný “zelenáč”.

Výběr, péče a výsadba ovocných stromů

Jak správně vysazovat ovocné stromky, aby se dobře ujmuly  a jaké stromy vybrat ? Kdy je nejvhodnější doba k sázení ovocných stromků ? 

Přezimující škůdci na ovocných a okrasných dřevinách

Únor, to je měsíc, kdy se pomalu všechno probouzí a tak nastává ten pravý čas, vrhnout se na přezimující škůdce. Máme pro Vás ty přesné rady.

Perská růže: divoká orientální kráska, která se stane chloubou vaší zahradní architektury a propůjčí jí nádech Orientu

Ne nadarmo byla právě Persie zemí růží. Věděli jste například, že růže byla v Persii symbolem božství? Při slavnostech se používala růžová voda, parfémy a vonné oleje vyrobené právě z růží.

Jak správně vysazovat růže Kordes ?

Přinášíme Vám rady, jak správně vysazovat růže Kordes v bio-obalech "Plant-o-fix", ale naleznete zde i návody na sázení prostokořených růží.

Jak na jarní řez růží ?

Jak na jaře správně stříhat růže ? V příspěvku naleznete stručný a přehledný návod na střih růží. Jeden tip: Odstraňujte nejstarší stonky, podpoříte tak ty mladé.

Výsadba jahodníků

Nyní je nejvyšší čas zasadit sazenice jahodníku, abyste se mohli potěšit z bohaté úrody. Níže Vám přinášíme několik rad a typů, jaké druhy sazenic jahodníku zvolit.