Rady a tipy

Přinášíme Vám tipy a doporučení, jaké rostliny a v jakém období sázet a jak se nejlépe podle ročního období postarat o Vaši zahradu.

Pro ty z Vás, kteří nemáte příliš zkušeností s pěstováním okrasných a ovocných rostlin, poskytujeme základní rady, abyste bez větší námahy dosáhli na Vaše první pěstitelské úspěchy. S důvěrou se na nás také kdykoliv telefonicky nebo emailem obraťte.

Zahrada v červenci: podívejte se, na co nezapomenout

Přicházející červenec s sebou přináší vytoužené ovoce. Zatímco dosud práce na zahradě neubývala a stále jste se dřeli, v červenci už se rodí úroda a přichází sklizeň.

Jak pěstovat některé oblíbené letničky a balkonovky?

Sezóna letniček a balkonovek už začala, máte i vy vysazené balkonovky do truhlíků?

Jak správně vybrat substrát vhodný pro vaše rostliny?

Možná si myslíte, že na výběru správného substrátu vůbec nic není. Jenže výběr vhodného substrátu pro rostlinu vyžaduje alespoň minimální znalosti.

Návod na pěstování růží: podívejte se, jak vypěstovat krásné růže i v květináči

Růže jsou jedny z nejstarších pěstovaných rostlin. Přesto se ale často dopouštíme chyb v jejich pěstování, které jsou zbytečné.

Skalničky a trvalky: které pěstovat na slunci, a které naopak do stínu?

Sezóna skalniček a trvalek se pomalu blíží s přicházejícím jarem. Plánujete si vytvořit na letošní rok novou skalku? Nakupte u nás kvalitní zdravé skalničky a trvalky, které krásně rozzáří vaši zahradu všemi barvami.

Jahody, maliny, ostružiny a další drobné ovoce na vaši zahradu
Živé ploty jsou neustále hitem moderních zahrad

Živý plot může být chloubou vašeho domu. Nic nevypadá lépe, než udržovaný krásný živý plot. Jenže ten samozřejmě vyžaduje mnohem větší péči, než klasický dřevěný nebo pletivo. Ale věřte, že se vyplatí.

Perská růže: divoká orientální kráska, která se stane chloubou vaší zahradní architektury a propůjčí jí nádech Orientu

Ne nadarmo byla právě Persie zemí růží. Věděli jste například, že růže byla v Persii symbolem božství? Při slavnostech se používala růžová voda, parfémy a vonné oleje vyrobené právě z růží.

Jak na umístění a ošetřování růží podle druhu
Jak správně vysazovat růže Kordes ?

Přinášíme Vám rady, jak správně vysazovat růže Kordes v bio-obalech "Plant-o-fix", ale naleznete zde i návody na sázení prostokořených růží.

Jak na jarní řez růží ?

Jak na jaře správně stříhat růže ? V příspěvku naleznete stručný a přehledný návod na střih růží. Jeden tip: Odstraňujte nejstarší stonky, podpoříte tak ty mladé.

Výběr, péče a výsadba ovocných stromů

Jak správně vysazovat ovocné stromky, aby se dobře ujmuly  a jaké stromy vybrat ? Kdy je nejvhodnější doba k sázení ovocných stromků ?