Rady a tipy

Přinášíme Vám tipy a doporučení, jaké rostliny a v jakém období sázet a jak se nejlépe podle ročního období postarat o Vaši zahradu.

Pro ty z Vás, kteří nemáte příliš zkušeností s pěstováním okrasných a ovocných rostlin, poskytujeme základní rady, abyste bez větší námahy dosáhli na Vaše první pěstitelské úspěchy. S důvěrou se na nás také kdykoliv telefonicky nebo emailem obraťte.

Jaké bylinky do truhlíku?

Čerstvé bylinky do vaší kuchyně, kdykoliv je potřebujete, pěkně po ruce, bez zbytečných postřiků ze supermarketů… Zní to jako něco, co byste si i vy přáli mít k dispozici? Tak čtěte dále a zjistěte, jaké bylinky jsou vhodné do truhlíku, jak se o ně starat a po kterých druzích dívat. Projdeme také, jaké bylinky k sobě do truhlíku a jaké raději odděleně.

Jak stříhat ovocné stromy?

Sázení ovocných stromků už máte za sebou. Teď už máte urostlý strom a víte, že aby prosperoval a vy jste mohli sklízet slaďoučkou úrodu, je třeba ho zastřihovat. Co ale možná nevíte, je jak stříhat ovocné stromky správně. Přinášíme vám jednoduchý návod, díky kterému to zvládne i “zahrádkářský začátečník”.

Nenáročné trvalky na zahradu

Rádi byste měli krásně rozkvetlou zahradu nebo jen parapet, ale rostlinám nechcete věnovat příliš času a energie? Máme pro vás pár tipů na trvalky, které se postarají o nádherné okolí vašeho domu, a to s minimem vašeho úsilí.

Jak sázet ovocné stromky?

Máte zahrádku a chcete se dozvědět, jak sázet ovocné stromky tak, abyste mohli doslova sklízet plody vaší práce a úsilí? Pojďme se podívat na jednoduchý návod, díky němuž to zvládne i úplný “zelenáč”.

Výběr, péče a výsadba ovocných stromů

Jak správně vysazovat ovocné stromky, aby se dobře ujmuly  a jaké stromy vybrat ? Kdy je nejvhodnější doba k sázení ovocných stromků ? 

Přezimující škůdci na ovocných a okrasných dřevinách

Únor, to je měsíc, kdy se pomalu všechno probouzí a tak nastává ten pravý čas, vrhnout se na přezimující škůdce. Máme pro Vás ty přesné rady.

Perská růže: divoká orientální kráska, která se stane chloubou vaší zahradní architektury a propůjčí jí nádech Orientu

Ne nadarmo byla právě Persie zemí růží. Věděli jste například, že růže byla v Persii symbolem božství? Při slavnostech se používala růžová voda, parfémy a vonné oleje vyrobené právě z růží.

Jak správně vysazovat růže Kordes ?

Přinášíme Vám rady, jak správně vysazovat růže Kordes v bio-obalech "Plant-o-fix", ale naleznete zde i návody na sázení prostokořených růží.

Jak na jarní řez růží ?

Jak na jaře správně stříhat růže ? V příspěvku naleznete stručný a přehledný návod na střih růží. Jeden tip: Odstraňujte nejstarší stonky, podpoříte tak ty mladé.

Výsadba jahodníků

Nyní je nejvyšší čas zasadit sazenice jahodníku, abyste se mohli potěšit z bohaté úrody. Níže Vám přinášíme několik rad a typů, jaké druhy sazenic jahodníku zvolit.