Zařadili jsme pro vás do nabídky jedinečně vyšlechtěnou hortenzii velkolistou Forever&Ever®. Její potenciál je obrovský, protože má ty nejlepší vlastnosti – na pěstování a péči je naprosto nenáročná, ale ohromí vás svou krásou. Navíc je vyšlechtěna tak dokonale, že prakticky nikdy nepřijde o květy. Nemusíte si dělat starosti, když hortenzie částečně promrzne nebo pokud ji chcete stříhat. Kvete na dvouletých i nových výhonech, a to velmi bohatě.

Navíc je ještě více mrazuvzdorná. Skvěle se tak hodí i do chladnějších míst Evropy, tedy přímo k nám do České republiky. Podívejme se, proč byste si měli právě hortenzii Forever&Ever® vysadit na svou zahradu.

Hortenzie velkolistá je pro šlechtitele atraktivní už dlouho. Intenzivní šlechtění každý rok nese výsledky, ale hortenzie Forever&Ever® je stále nepřekonaná a ještě nějakou dobu zůstane chloubou šlechtitelů. Podívejte se na naši nabídku.

Vlastnosti hortenzie Forever&Ever®

Hortenzie velkolistá neboli Hydrangea macrophylla patří mezi opadavé keře. Věděli jste, že původem pochází až z horských lesů Japonska? Vyšlechtěným druhům se ale výborně daří i u nás. Běžně dorůstá výšky zhruba 1 až 1,5 metru. Tvar má především polokulovitý, po celém obvodu je hustě olistěná velkými květy, které jsou pro hortenzii velkolistou tak typické. Její bohaté květy jsou opravdu působivé. Kvetou na dvouletých, ale i nových výhonech a nevadí jim ani běžný mráz.

Barvu květů můžete navíc sami ovlivnit. Pokud Hortenzii velkolistou zasadíte do kyselejší půdy, bude z ní spíše hortenzie modrá – její květy budou krásně zbarveny modrými odstíny. Zásadité půdy potom barví květy do růžových až červených odstínů. Kvete od přelomu května a června až do října. Právě během květenství jsou svými květy hortenzie pestře barevné.

Jak hortenzii Forever&Ever® pěstovat?

Velkou výhodou Hortenzie velkolisté Forever&Ever® je její nenáročnost na pěstování. Právě proto je druh Forever&Ever® tak oblíbený a doporučujeme ho i vám, protože se o něj prakticky nemusíte starat. Zasadit byste ji měli spíše do vlhké půdy na polostinné místo. Přímé slunce sice hortenzii nepoškodí, ale musíte pečlivě dbát na to, aby měla dostatek vláhy. Zároveň myslete na to, aby měla hortenzie dostatek živin, zejména v květináči živiny z půdy rychle spotřebuje. Hnojit byste měli ideálně, než začnou hortenzie kvést.

TIP: Starosti si ušetříte také v zimě. Hortenzie Forever&Ever® zvládá vysoký mráz až do -27 °C. Pokud by ale přišly ještě větší mrazy, doporučujeme přikrýt Hortenzii chvojím. Může totiž namrzat.

Je vhodná volně do zahrady, i květináče

Velkou výhodou všech druhů hortenzií je, že je můžete výborně kombinovat s většinou rostlin a dřevin, které už na zahradě máte. Dechberoucí budou vedle trvalek nebo třeba ve stínu pod dřevinami, kde se vzájemně doplňují. Velmi dobře vypadají také plošné výsadby hortenzií. Díky své nenáročnosti dnes najdeme hortenzie téměř v každé zahradě. Ovšem své místo má také v květináči, skvěle vypadá na terase, u vchodu do domu, stejně tak v interiérech, třeba jako řezané hortenzie.